Ubytovanie v Plzni - hotely a penzióny v Plzni a okolí

Plzeň – informácie o meste

Západočeské mesto leží na sútoku niekoľkých riek Radbuzy, Mže, Úhlavy a Úslavy. Leží cca 150 kilometrov od Prahy a nachádza sa na hlavnom ťahu, ktorý spojuje Nemecko s Českou republikou.

História mesta Plzeň

História mesta Plzeň siaha až do 13. storočia, kedy sa o jeho vznik  významne zaslúžil Václav II. Mesto bolo obliehané husitmi a v roku 1421 sa o to neúspešne pokúsil aj Jan Žižka.
Kronika trojská – prvá česká kronika, bola v Plzni vytlačená roku 1468. Plzeň sa môže pochváliť aj slávnym študentom Bedřichom Smetanom.
Plzeň sa stala dôležitým študentským centrom a vybrať si môžete z dvoch univerzít.

Architektonické pamiatky

Medzi najzaujímavejšie miesta patrí katedrála sv. Barolomeja, námestie Republiky, alebo veľa židovských pamiatok. K tým patrí židovský cintorín, stará synagóga a Veľká synagóga, ktorá je druhou najväčšou v Európe a treťou najväčšou na svete. Nemali byste prehliadnuť ani sgrafity z českých dejín od Mikoláša Alše.

Kultúra a zábava v Plzni

Pre milovníkov kultúry a umenia ponúka západočeská metropola Plzeň k zábave veľa príležitostí. Je tu Divadlo J.K. Tyla, Plzeňská filharmónia, či niekoľko kultúrnych domov.
Plzeň je v celom svete známa predovšetkým svojim pivovarom. Pivovar bol síce založený v 19. storočí, ale o pivnom moku sú zmienky už od začiatku založenia mesta a jeho sláva presahuje hranice Českej republiky. Kto by nepoznal Pilsner Urquel? Súčasťou pivovaru je Pivovarské múzeum a každý rok sa tu koná slávnosť Pislner Fest.
Za návštevu stoja aj ďalšie festivaly, akými sú v novembri Jazz bez hraníc, Slávnosti slobody, alebo Finále Plzeň, čo je festival českých filmov a vrcholných diel českej kinematografie.

Športové vyžitie

Priaznivci športu ocenia multifunkčné športovisko a tiež niekoľko druhov ďalších rekreačných športov – horolezectvo, golf, jazdectvo alebo vodácto.

Turistické zaujímavosti v okolí Plzne

Pre milovníkov prírody je v okolí Plzne veľa príležitostí, ako stráviť voľné chvíle. Nachádza sa tu 8 chránených území a 3 náučné chodníky. V okolí je niekoľko rekreačných oblastí, Bolevecké rybníky, Hradiště alebo mesto Nepomuk s dominantou mesta, kostolom sv. Jakuba a sv. Jana Nepomuckého. Môžete tiež navštíviť zoologickú záhradu a botanickú záhradu.